Aradığımız her şey içimizde

Mucize bizde…

1 Yorum

Miracle

Yaşamdan neler bekliyorsunuz? Daha iyi bir iş , daha çok para, daha büyük bir ev, daha iyi bir araba,  aşk,. Her zaman her şeyin daha fazlası. Mutlu olmak için olanın biraz daha fazlası . Peki hiç düşündünüzmü mutlu olmak demek ne demek, daha fazlasını temelde ne için istiyoruz  ? Aslında o kadar basit ki sadece  İYİ HİSSETMEK için. Hayatımızın her anında  ,hepimizin gerçekten istediği tek şey iyi  hissetmek. Peki bu duyguyu sürekli şuan sahip olmadıklarımıza bağlamak ve  ertelemek ne kadar mantıklı? Nihai amaç iyi hissetmek ise şu an sahip olduklarımızla bu duyguyu hissetmek imkansız mı?

İyi hissetmenin tamamen kendi kontrolümüzde olduğunu ve  yaşamın  mucizelerle dolu olduğunu farketmem çok zaman aldı. Kendimi bilmeye başladığım 20li yaşlarımın başından itibaren beni mutlu edeceğini düşündüklerimin peşinde çılgınca koşarken , herkesin ve herşeyin benim kontrolümde ve çizdiğim yolda olursa ancak ve ancak iyi ve doğru olacağı yanılgısıyla 200km hızla duvara çarptım. Önce bir süre , aslında uzunca bir süre durdum. Sonra ,  kim olduğumu, neden  burada olduğumu, herşeyi kusursuz , tam zamanında harika yaptığım ve şahane bir insan olduğum halde neden sonucun kötü olduğunu sorgulamaya başladım. Okudum , araştırdım , konuştum , dinledim  ve artık aslında herşeyin tam olduğunu, sahip olduklarımızın tam ve bütün hissetmek için yeterli olduğunu sadece kendi içimizdeki gücün farkına varmamız gerektiğini keşfederek güzel bir yolculuğa başladım. Hayatımdaki herşeyin tam olarak kendi yaratımım olduğunu, olan her ne ise de sonuçta benim hayrıma olduğunun farkına vardım. Hayat  diye tanımladığımız şeyin zihin, ruh  ve bedenin oluşturduğu bütün olduğunu anladım. Ve bu 3 bileşenin her biri üzerinde çalışarak elde edilecek  iyileşmenin hayatın tamamının kalitesini arttırdığını deneyimledim. 20 yıldır çok büyük bir grupda üst düzey yöneticilik yapan , bundan 1 yıl öncesine kadar tek bir kişisel gelişim kitabı okumamış, meditasyon, yoga , enerji çalışmaları  gibi tekniklerle ilgilenenleri kafayı sıyırmış olarak düşünen bir elektronik mühendisi için bu noktaya gelebilme düşüncesinin ne kadar imkansız olduğunu tahmin edebilirsiniz.  

Bu yeni yolculuğun bir sonu varmı bilmiyorum ama olmadığını hissediyorum, sadece her anından her gününden  keyif alıyorum ve yaşadığım her olayın karşılaştığım herkesin beni bir basamak daha yukarı çıkarmasına izin veriyorum . Çok şanslıyım ki bu yeni yolda kısa zamanda doğru kişilerle ve kitaplarla karşılaştım , her biri bir basamak daha yukarı çekti beni. Son zamanlarda her yerden  yaşam koçlarının , astrologların, kişisel gelişim uzmanlarının fışkırdığını göz önüne alırsanız doğru kişilerle karşılaşmak büyük şans ve bu şansın anahtarı sizin içinizdeki iyi niyetde saklı.

Bu yazıyı okuyupda  yarın öbür gün kişisel gelişim eğitimi verecek yaşam koçu olmaya hazırlandığımı sanmayın. Ben yolumu seçtim. Sizde seçin, mucizeler sadece inananların karşısına çıkıyor.  “Ee bende inanıyorum , istiyorum ama bir türlü olmuyor” diyenlere de

Bakmaları ve çalışmaları gereken yeri söylüyorum : Zihnimiz , Ruhumuz , Bedenimiz…

Yazar: Gülferi Yıldırım

Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programının ardından aynı üniversitede Nörobilim Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Geliştirdiği eğitim programı ile insanların mutluluk, düzeylerinin önemli oranda arttırılabileceğini ve beyin aktivitesinde yarattığı değişimi gösteren dünyanın ilk araştırmasını nörobilim tezi olarak yayınlanmıştır. Kurumsal dünyada, 30 yıla yakın süredir kurumsal dönüşüm, strateji, organizasyonel yapılanma, iletişim ve pazarlama konularında danışmanlık ve liderlik yapmaktadır. Her yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Mutlu İnsan ZihinRuhBeden Festivali”nin kurucusudur. Kendini keşfetmek üzere çıktığı yolda Türkiye’den Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerden bazıları; Oxford, MIT (Massachusetts Institute of Technology), University of Massachusetts gibi dünyanın saygın üniversitelerinde aldığı mindfulness, meditasyon ve nörobilim temelli eğitimlerdir. Mutlu İnsan Akademisi ve Shiftedminds Eğitim Danışmanlık şirketlerinin kurucusudur. Doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerini, batı bilimi ışığında, yaşam deneyimleriyle sentezleyerek oluşturduğu mutluluk, liderlik, rezilyans, mindfulness, duygusal denge, stres, endişe kaygı yönetimi eğitimleriyle insanların içsel motivasyonlarını ve güçlerini artırarak yaşamlarının her alanında hedeflerine ulaşmalarına vesile olmaktadır. Yelken ve snow board başta olmak üzere doğa sporları tutkunu olan Gülferi Yıldırım’ın vaz geçilmezleri arasında seyahat etmek, kitap okumak, müzik dinlemek, şarkı söylemek ve dans etmek vardır.

One thought on “Mucize bizde…

  1. Evet mucize bizde …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s