Aradığımız her şey içimizde

Su’daki mucize…

1 Yorum

su kristalleri

Başlığa bakıpda bunun günde 8 bardak su için diyen bir yazı olduğunu sanmayın. “Su sağlıktır ” ….Hepimiz  biliyoruz. Vücuda faydaları saymakla bitmez. Buna rağmen aklına su içmek gelmeyenlerdenseniz , bu yazıdan sonra Su’ya bakışınız tamamen değişebilir.

Hayat boyu  susamadan su içmeyi beceremedim. Günde bir yada iki bardağı geçemedim.  Taki birgün internette “Sudaki Mucize “ adında bir video karşıma çıkana kadar.

Dr. Masaru Emoto Japon bir bilim adamı. Dr. Emoto,  insanların yaşam kalitesinin , suyun  kalitesi ile bağlantılı olduğunu düşünmüş. Düşüncelerin , sözcüklerin hatta müziğin su molekülleri üzerine etkilerini gösteren bir çalışma yapmış.  

Farklı kaplara  sular koymuş. Her birini gece boyu  kaydettiği farklı sözcükler çalınan odada bırakmış. Bir kısmına “teşekkür ederim” , “seni seviyorum” gibi olumlu sözler söylenmiş. Bir kısmına, “ senden nefret ediyorum, “ çok çirkinsin” gibi olumsuz sözler söylenmiş. Ardından  suların donma anına geçerken kristallize oluşlarını elektron mikroskobuyla fotoğraflamış.  

Sonuç inanılmaz… Olumlu sözcüklerle maruz kalan su kristalleri mükemmel simetriye sahip. Adeta dantel gibi  . Ve her sözcüğün kristalleri  kendine has güzellikte. Olumsuz sözcüklere maruz kalan su kristalleri ise yamuk, asimetrik ve son derece çirkin. Deneyi düşünceler için  tekrarlar.  Sonuç yine aynı. Güzel düşüncelerle kristaller eşsiz güzelikte. Kötü düşüncelerle  yamuk yumuk bir halde.

Dr. Emoto ardından su kaplarını farklı müzikler çalan hoparlörler arasına koyar. Belli frekans ve melodi yapısındaki müziklerin oluşturduğu kristaller muhteşem, bazıları ise yine şekilsiz ve çirkin.

Vücudumuzun %75’den fazlası sudan oluşmakta. Hatta beynimizin %90’ı. Bir hayal edin düşünce suya bunu yapabiliyorsa vücudumuza neler yapabiliriz.

Artık suyu saygı ve sevgiyle içiyorum. Başta 8 bardak zor geliyor.. Şimdiyse içtikçe içesim var. Her bardakta hücrelerimde kötü anıların enerjisini tutan suyun tertemiz yenisiyle değiştiğini hissediyorum.  Pozitif düşüncelerle hem yaşantımızı hemde dünyamızı iyileştirmemiz mümkün. Youtube da “ sudaki mucize “ yada “ Masaru Emoto” diye arayın. Düşüncelerin su kristallerine neler yaptığını görün.

Yazar: Gülferi Yıldırım

Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programının ardından aynı üniversitede Nörobilim Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Geliştirdiği eğitim programı ile insanların mutluluk, düzeylerinin önemli oranda arttırılabileceğini ve beyin aktivitesinde yarattığı değişimi gösteren dünyanın ilk araştırmasını nörobilim tezi olarak yayınlanmıştır. Kurumsal dünyada, 30 yıla yakın süredir kurumsal dönüşüm, strateji, organizasyonel yapılanma, iletişim ve pazarlama konularında danışmanlık ve liderlik yapmaktadır. Her yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Mutlu İnsan ZihinRuhBeden Festivali”nin kurucusudur. Kendini keşfetmek üzere çıktığı yolda Türkiye’den Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerden bazıları; Oxford, MIT (Massachusetts Institute of Technology), University of Massachusetts gibi dünyanın saygın üniversitelerinde aldığı mindfulness, meditasyon ve nörobilim temelli eğitimlerdir. Mutlu İnsan Akademisi ve Shiftedminds Eğitim Danışmanlık şirketlerinin kurucusudur. Doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerini, batı bilimi ışığında, yaşam deneyimleriyle sentezleyerek oluşturduğu mutluluk, liderlik, rezilyans, mindfulness, duygusal denge, stres, endişe kaygı yönetimi eğitimleriyle insanların içsel motivasyonlarını ve güçlerini artırarak yaşamlarının her alanında hedeflerine ulaşmalarına vesile olmaktadır. Yelken ve snow board başta olmak üzere doğa sporları tutkunu olan Gülferi Yıldırım’ın vaz geçilmezleri arasında seyahat etmek, kitap okumak, müzik dinlemek, şarkı söylemek ve dans etmek vardır.

One thought on “Su’daki mucize…

  1. Bunu bilmiyordum , ” su ” mucizesini öğrettiniz , buradaki büyüyü anlıyorum , ve son cümlenize bayıldım ..[ O da şu ; Şimdiyse içtikçe içesim var.Her bardakta hücrelerimde kötü anıların enerjisini tutan suyun tertemiz yenisiyle değiştiğini hissediyorum ]…. Bu cümle işi bitirdi , aldı konuyu içime yeleştirdi …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s