Aradığımız her şey içimizde

BEN Mİ DEĞİŞTİM, YOKSA DÜNYA MI?

Yorum bırakın

IMG_5596

Meditasyon yapanla dalga geçen, ben spor insanı değilim diyen, bilimsel kanıtı olmayan hiçbir şeye itibar etmeyen Gülferi’den, her gün düzenli meditasyon ve spor yapan, spiritüel olan her şeyin bilimsel olduğunu keşfeden ve kendini bulma yolunda önce kendine sonra çevresine dokunan bir Gülferi’ye. Son dört senede, kendi içimde büyük bir dönüşüm yaşadım. Yazılımım güncelledi diyorum. Herkesin içinde aynı gücün olduğunu anlatmak ve dünyanın çeşitli coğrafyalarında bu yoldaki deneyimlerimi, öğrendiğim teknikleri yazılarımla paylaşmak tüm diğer işlerimin yanı sıra hayat amacım oldu. Uplifers’da yayınlanan bu ilk yazımda kişisel gelişim alanına giriş sürecimden bahsetmek istedim.

Tam 20 sene günümün uyku dışında 13-14 saati çalışmakla geçti. Elbette sahip olduğum pek çok şeyi ve edindiğim başarıyı bu çalışmaya borçluyum. İnanarak, kendini yaptığına gönülden adayarak çalışmanın başarının kesin anahtarı olduğunu biliyorum. Fakat bir yerlerde dengeyi kaçırmışım ki, bir gün geldi, kazandığım onca başarıya ve elde ettiğim sayısız imkânlara rağmen, her şeyi olan ama hiç mutlu olmayan bir kadın olduğumu fark ettim. Ben mükemmel (!) bir insandım ama nedense bütün dünya bana haksızlık etmek ve üzmek adına sözleşmiş gibiydi. İş yerimde, evliliğimde, sağlığımda her tarafta içinden nasıl çıkacağımı bilemediğim sorunlarım vardı. Bir şeylerin değişmesi lazımdı. İşte bu noktada o dönemlerin popüler kitaplarından “Evrenden Torpilim Var” ve “Ruhsal Astroloji”, “MS 2150” gibi kitaplarla karşılaşmaya başladım. İlk fark ettiğim ben değişmeden hiçbir şeyin değişmeyeceği idi. Önceden sürekli sorgulayan beynimle burun kıvırdığım, kişisel gelişim eğitimlerini “ne kaybederim ki” diyerek ön yargısız incelemeye başladım. Bana ilk farkındalığı yaşatan Discovery ve Mastery isimli iki aşamalı bir eğitimle tanıştım. Dünyam yavaş yavaş değişmeye başladı. Aslında değişen dünya değil, bendim!

gülferiyıldırım foto

O ilk eğitimden bu yana hem Türkiye’de hem de Güney Afrika’dan, Amerika’ya kadar dünyanın farklı yerlerinde pek çok çalışmaya katıldım. Olumsuz bilinçaltı kayıtların değiştirilmesine ve hastalıkların şifalandırılmasına fayda sağlayan eğitimler aldım. Bizi hareket etmekten alıkoyan korkuların sadece zihnimizin bir oyunu olduğunu, korkuyu yendiğim anda ateş üzerinde yanmadan yürüyebildiğimi tecrübe ettim, Kalifornia’da katıldığım Antony Robbins etkinliğinde. Tüm bu geçen zaman içinde öğrendiğim tekniklerle, düzenli spor, dengeli beslenme ve meditasyonla bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğümü sağlamayı öğrendim. Yaşam kalitem, iş ve sosyal hayatım yükseldi, zenginleşti. En önemlisi, iç huzura kavuştum ve artık hayal ettiklerimi mucize gibi yaratabilir noktaya geldim. Daha çok kişinin mutlu bir hayata ulaşması için, benimle bu yolculuğu paylaşan arkadaşlarımla Türkiye’nin bütünsel anlamda bir ilki olan zihinruhbeden platformunu kurduk. 13-15 Mart 2015 tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezinde 70 eğitmenle, 100’e yakın çalışmanın yer aldığı ZihinRuhBeden Festivali’nin ikincisini gerçekleştirdik. Salonlardan yüzü şükran ve gülümsemeyle çıkan ziyaretçiler en büyük motivasyonumuz oldu.

Elbette bir anda olmuyor. Emek vermek lazım, “ben zaten her şeyi biliyorum” diye ön yargılı olmamak lazım. Ölene kadar devam edecek bir gelişim yolculuğu bu. Tıpkı kas yapmak için egzersiz yapmayı hayat boyu devam ettirmeniz gerektiği gibi… Yaşamınızda memnun olmadığınız bir şeyler varsa, bilin ki sebebi sizsiniz. Ve hayallerinize ulaşacak güç sadece sizde var. Düşüncelerimizle ve seçimlerimizle dünyamızı yaratıyoruz. En sevdiğim cümledir “sen nasılsan dünyan öyle”. Katıldığım eğitimleri, öğrendiklerimi ve tavsiyelerimi http://www.uplifers.com da da paylaşacağım bundan böyle sizlerle.

Yazar: Gülferi Yıldırım

Psikoloji ve Nörobilim Uzmanı İTÜ Elektronik Mühendisliği’nden mezun ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) İşletme Yüksek Lisansına sahip olan Gülferi Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programının ardından aynı üniversitede Nörobilim Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Geliştirdiği eğitim programı ile insanların mutluluk, düzeylerinin önemli oranda arttırılabileceğini ve beyin aktivitesinde yarattığı değişimi gösteren dünyanın ilk araştırmasını nörobilim tezi olarak yayınlanmıştır. Kurumsal dünyada, 30 yıla yakın süredir kurumsal dönüşüm, strateji, organizasyonel yapılanma, iletişim ve pazarlama konularında danışmanlık ve liderlik yapmaktadır. Her yıl İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Mutlu İnsan ZihinRuhBeden Festivali”nin kurucusudur. Kendini keşfetmek üzere çıktığı yolda Türkiye’den Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katılmıştır. Bu eğitimlerden bazıları; Oxford, MIT (Massachusetts Institute of Technology), University of Massachusetts gibi dünyanın saygın üniversitelerinde aldığı mindfulness, meditasyon ve nörobilim temelli eğitimlerdir. Mutlu İnsan Akademisi ve Shiftedminds Eğitim Danışmanlık şirketlerinin kurucusudur. Doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerini, batı bilimi ışığında, yaşam deneyimleriyle sentezleyerek oluşturduğu mutluluk, liderlik, rezilyans, mindfulness, duygusal denge, stres, endişe kaygı yönetimi eğitimleriyle insanların içsel motivasyonlarını ve güçlerini artırarak yaşamlarının her alanında hedeflerine ulaşmalarına vesile olmaktadır. Yelken ve snow board başta olmak üzere doğa sporları tutkunu olan Gülferi Yıldırım’ın vaz geçilmezleri arasında seyahat etmek, kitap okumak, müzik dinlemek, şarkı söylemek ve dans etmek vardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s