Aradığımız her şey içimizde

Ece Vahapoğlu, 21 Günde İyi Hissettiriyor

Yorum bırakın

zrb_gorseller_1-11mart_genel-13

Başarılı bir eğitim hayatının ardından, gazetecilik, sunuculuk ve yazarlık yapan Ece Vahapoğlu şimdilerde sağlıklı yaşam ve spor üzerine çalışmalar yapıyor. fit21 markası ve programıyla kişileri 21 günde iyi hissetmeye çağıran Vahapoğlu, günlük yaşantıyı çok da değiştirmeden alışkanlıkları değiştirebileceğimizi anlatıyor.

8 Mart 1978’de, İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu, İşletme okuduğu The American University of Rome’u 2000 yılında birincilikle bitirdi. Daha sonra Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçilen Vahapoğlu, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı. Milliyet, Sabah, Akşam, Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yapmış olan Ece Vahapoğlu, ecevahapoglu.com, CEO Life Dergisi, Super Haber ve Fitnews gazetesinde yazmaya devam ediyor.
Ece Vahapoğlu’nun ilk kitabı henüz 23 yaşındayken yayınlandı. Sağlıklı yaşam ve spor üzerine 4 kitabı bulunan Vahapoğlu’nun toplam 7 adet kitabı bulunuyor. “Öteki” isimli romanı ise 5 dile çevrildi. Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. Sağlıklı yaşam seminerleri, yaşam koçluğu ve fit21 markasıyla öne çıkan Ece Vahapoğlu, sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor ve spor etkinlikleri yapıyor. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali’ne ikinci kez katılacak olan Vahapoğlu, festivalde fit21 standıyla yer alacak ve insanlara 21 felsefesini anlatacak.

Öncelikle “21 günde iyi hisset” programınız hakkında bize biraz bilgi verebilir misiniz?
Bu programda katılımcıların ev ve iş yaşantısında çok büyük değişiklikler olmuyor. Ama hayatlarına, evlerine gönderilen sağlıklı yemekler ve spor ekleniyor. Program dahilinde, her gün kapılarına teslim edilen beş öğünlük yemek, haftada üç gün benimle birlikte yapacakları sahil yürüyüşleri, beslenme uzmanıyla her hafta yapacakları görüşmeler, kilo-yağ-kas ölçümü gibi hayatlarını kolaylaştıracak noktalar bulunuyor. Bu sayede sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerinin yanında, zayıflıyorlar ve tabi sıkılaşıyorlar. İnsanlara sağlıklı yaşam alışkanlığı kazandırmak için gerçekleştirilen bir program.

“21”in mucizesi nedir peki?
Beynimizin kendini formatlaması için en az 21 tekrara, yani 21 güne ihtiyacı var. Bir davranışı 21 gün süreyle devam ettirmek, kurulan yeni nöron bağlantısıyla o davranışın alışkanlık haline gelmesini sağlıyor. Benimle bu programı gerçekleştiren kişiler, 21 günün sonunda hem sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmış hem de daha fit ve ince bir vücuda sahip olmuş oluyorlar.

fit21 markanız var ve bu kapsamda seminerler de gerçekleştiriyorsunuz. Biraz bu seminerlere değinir misiniz?
fit21 Seminerleri, hem kurumlar hem de halk için eğitim ve söyleşi şeklinde sağlıklı yaşam, spor, beslenme üzerine bilgilendirici ve motive edici konuşmalar. Hedef kitlesine göre değişiklik gösterebiliyor. İnteraktif yapıdaki fit21 Seminerleri’nde, spordan beslenmeye, wellness’tan sağlıklı yaşam tüyolarına kadar pek çok konuda samimi bir şekilde konuşmalar gerçekleştiriyoruz.

Zihninizi ve ruhunuzu nelerle beslersiniz?
Ben hem içten hem dıştan beslenmeye inanıyorum. Yıllardır bu şekilde yaşıyorum. Sağlıklı besleniyorum, spor yaparak bedenimi sağlıklı ve fit kılıyorum. Ama aynı zamanda meditasyon ve nefes egzersizleri yaparak da zihnimi, ruhumu, duygusal boyutumu mutlu kılmaya çalışıyorum. Mutlu olduğum işi yapıyorum. Çok çalışıyorum ama bu hareketlilik içinde zihin, ruh ve beden dengesini bulmaya çalışıyorum. Masanın bütün ayaklarının dengede bir şekilde durması gerektiğine inanıyorum. Kitap okumayı ve bir yazar olarak kitap yazmayı, yazı yazmayı çok seviyorum. Sosyal medyada çok fazla paylaşım yapıyorum. Hayatım boyunca iyi bir öğrenciydim ve sonsuza kadar da öğreneceğim. Öğrenci olmayı çok seviyorum. Öğrendiklerimi öğretmeyi, öğretmenliği de çok seviyorum. Zaten bu nedenle seminerler veriyorum, söyleşiler yapıyorum. Aslında yapmak istediklerimi mesleğe de döktüm. Yani yaşantımın içinde bunu kullanıyorum. Dolayısıyla istediklerimi yaparak zihnimi ve ruhumu besliyorum diyebilirim.

Sizce mutluluk nedir? Kendinizi nasıl anlarda, ne tür ortamlarda mutlu hissedersiniz?
Zihnim çok çalışıyor. 7/24 çalışıyor. Zihnimi susturabildiğim anlarda ve sıcak ortamlarda kendimi mutlu hissediyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s