Mutlu İnsan

Mutluluk paylaştıkça çoğalır

Hakkımda

Mutlu ve başarılı bir hayat herkesin hakkı. Mutluluk, bir hedef değil, yaşamın her alanında, her an deneyimlenebilen zihinsel bir beceri. Ve “ Mutlu İnsan” mottosuyla kurumsal iş dünyası ve kişisel gelişim alanında edindiğim tecrübe ve bilgileri paylaşarak hayat amacımı gerçekleştiriyorum.

İTÜ Elektronik Mühendisliğinden mezunum. Biyomedikal teknolojiler alanında uzmanlığım ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) işletme yüksek lisansım var. Halen Üsküdar Üniversitesinde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans ve Tasavvuf araştırmaları enstitüsünde öğrenime devam etmekte ve Kültür Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak Pazarlama, iletişim ve marka yönetimi dersi vermekteyiz. Sağlık sektöründe 25 yılı aşkın strateji, organizasyonel yapılanma, iletişim ve pazarlama konularında liderlik ve yöneticilik yaptım. Halen Dünyagöz Grubunda yönetim kurulu üyesi olarak şirket vizyon ve stratejilerine yön veriyorum.

Her yıl bahar aylarında İstanbul Kongre Merkezinde yapılan ZihinRuhBeden festivalinin ve nöröbilim temelli liderlik ve mutluluk eğitimleri veren Shiftedminds eğitim&danışmanlık şirketinin kurucusuyum. Profesyonel iş yaşantımın yanında, kendimi keşfetmek üzere çıktığım yolda Türkiye’den, Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katıldım. Bunların bir kısmı dünyanın en önemli spiritüel liderleri ve şaman şifacılarla yapılan çalışmalarken, bir kısmı dünyanın en saygın üniversitelerinde akademik düzeyde insan davranışları ve psikolojisi alanında nörobilim temelli farkındalık eğitimleriydi. Oxford’da Meditasyon, Boston MIT Neuroscience for Leadership, ABD Antony Robins UPW, University Of Massachusetts Mindfullness Tools bunlardan bazıları.

Gördüm ki, doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerinin, spiritüel diye tanımladığımız tüm şifa ve enerji çalışmalarının faydalarını, batı dünyası daha yeni yeni teknolojinin gelişmesiyle birlikte anlayabilmekte. İyilik ,sağlık ve  mutluluk halinin zihin-ruh-beden bütünlüğüyle sağlanabildiğini deneyimledim.

Oğlum Can Berk, snowboard, şarkı söylemek, dans etmek, spor , dünyayı görmek, okumak, yazmak, öğrenmek ve meditasyon vazgeçilmezlerim. Dokunduğum insanların hayatında farkındalık yaratmayı, zihinsel-bedensel-ruhsal dönüşümlerine katalizör olmayı seviyorum.

Gülferi Yıldırım

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s