Aradığımız her şey içimizde

Hakkımda

Merhaba, hoş geldin:)

Mutlu ve başarılı bir hayat herkesin hakkı. Mutluluk, bir hedef değil, yaşamın her alanında, her an deneyimlenebilen zihinsel bir beceridir diyorum ve gerek bireysel danışmanlık, gerek kurumsal eğitimlerle insanların hayatınlarında arzu ettikleri hedeflere ulaşabilme yolunda nörobilim ve psikoloji temelli yol arkadaşlığı yapıyorum. Bu blogda da pek çok insana ortak temas edebilecek konularda kimi zaman kendi bilgilerimi ve  deneyimlerimi kimi zaman dostlarımın yazılarını paylaşıyorum.

Başlıca konularım arasında duygu yönetimi, öfke ve stres yönetimi, meditasyon temelli farkındalık (mindfulness) eğitimleri, zihinsel performansı ve  farkındalığı arttırma eğitimleri var.

İTÜ Elektronik Mühendisliğinden mezunum. Biyomedikal teknolojiler alanında uzmanlığım ve Yeditepe Üniversitesi’nden (MBA) işletme yüksek lisansım var. Üsküdar Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladım ve ardından başladığım Nörobilim Yüksek Lisans programında tez aşamasındayım. Kültür Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak iletişim ve marka yönetimi dersleri vermekteyim. Sağlık sektöründe 25 yılı aşkın strateji, organizasyonel yapılanma, iletişim ve pazarlama konularında liderlik ve danışmanlık yapıyorum.

Her yıl bahar aylarında İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen “Mutlu İnsan” ZihinRuhBeden festivalinin ve nöröbilim temelli liderlik ve mutluluk eğitimleri veren Shiftedminds eğitim&danışmanlık şirketinin kurucusuyum. Profesyonel iş yaşantımın yanında, kendimi keşfetmek üzere çıktığım yolda Türkiye’den, Güney Afrika’ya, ABD’den Peru’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye ve Bali’ye pek çok eğitime katıldım. Bunların bir kısmı dünyanın en önemli spiritüel liderleri ve şaman şifacılarla yapılan çalışmalarken, bir kısmı dünyanın en saygın üniversitelerinde akademik düzeyde insan davranışları ve psikolojisi alanında nörobilim temelli farkındalık eğitimleriydi. Oxford’da Meditasyon, Boston MIT Neuroscience for Leadership, ABD Antony Robins UPW, University Of Massachusetts Mindfullness Tools bunlardan bazıları.

Gördüm ki, doğunun binlerce yıllık kadim bilgilerinin, spiritüel diye tanımladığımız tüm şifa ve enerji çalışmalarının faydalarını, batı dünyası daha yeni yeni teknolojinin gelişmesiyle birlikte anlayabilmekte. İyilik ,sağlık ve mutluluk halinin zihin-ruh-beden bütünlüğüyle sağlanabildiğini deneyimledim.

Oğlum Can Berk, snowboard yapmak, şarkı söylemek, dans etmek, spor , dünyayı görmek, okumak, yazmak, öğrenmek ve meditasyon vazgeçilmezlerim. Dokunduğum insanların hayatında farkındalık yaratmayı, zihinsel-bedensel-ruhsal dönüşümlerine aracı olmayı seviyorum.

Bana ulaşmak istersen iletişim bölümünden yazabilirsin.

Gülferi Yıldırım

 

2 thoughts on “Hakkımda

  1. Binlerce ” hakkımda ” yazısı okudum .. Birde sizinkini okudum .. Buradaki yazınız bile masal lezzetinde … Doğru yaratıcısınız , kabul ediyorum . Hem yaratıcı – hem üst ruh , hemde iyi insan olmak nadir görülen bir örnektir .. Pess !.. Böyle hakkımda yazısına hiç şahit olmadım ..

  2. Söylediğiniz cümlenin içindeki gizli özneyi birebir bulan, bunu yaşam felsefesi olarak uygulayan, uyguladıkçada, toplum tarafından farklı gözle bakılan biriyim. Toplum bana, sanki uzaylıymışım da, bu eylemi, hareketi gerçekleştirmişim. Benim için artık, yaşadığım her anın parçacıkları o kadar net ki, ne eşim ne de çocuklarım beni anlayabiliyor. Aslında yaşadığım süreci paylaşacak insanlarla tanışıp konuşmaya, o kadar çok ihtiyacım var ki, anlatamam.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s